«Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього!»

Лют 24, 2009

Сім’я, династія, рід… Що таке жіноча та чоловіча лінії роду? З чого починається історія нашого краю? Ці питання все частіше задаємо ми собі. І якщо для нас, дорослих вони досить зрозумілі, то дітям треба опановувати їх роками. Чим скоріше ми почнемо з ними спілкуватися на ці теми, чим скоріше передамо своїм дітям не тільки матеріальні цінності, але й знання про предків, про минуле своєї сім’ї, тим скоріше закладемо в них відчуття родини, а за великим рахунком – патріотизму й національної самосвідомості.

Благодійний фонд «Захист» та Херсонська філія «Кредобанку» за підтримки Обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту розпочали вперше в історії Херсонщини проект «Моє родове дерево». Це обласний конкурс для школярів, а насправді – родинний конкурс, за яким діти разом з мамами, татами, бабусями й дідусями, іншими родичами будуть створювати образ родового дерева та шукати в історії родини цікавих особистостей.

Конкурс триватиме з 1 лютого по 15 квітня, а 15 травня – в Міжнародний день сім’ї на великому родинному шоу в Херсоні будуть визначені переможці. Володар Гран-прі отримає від «Кредобанку» ноутбук, крім того визначать по одній першій премії у кожному районі міста та області.

Всі нариси «Найцікавіша особистість в історії моєї родини», підготовлені учасниками конкурсу, будуть передані херсонським фахівцям для подальшого вивчення, й не виключаємо можливість відкриття для нас, херсонців, зовсім нових особистостей, які, на жаль, сьогодні забуті.

Тож хотіла б ще раз наголосити – це дуже цікавий для кожної родини та в цілому для Херсонщини проект. Він досить непростий, прийдеться докласти немало зусиль, але якщо й ми не зможемо досить глибоко дослідити історію родини (на це є об’єктивні причини) то залишимо побудоване нами родове дерево як початок для наступних поколінь.

Всі подробиці про конкурс можна дізнатися із сайту www.zakhyst.kherson.ua.

До речі, там є й поради для тих, хто вперше буде створювати родове дерево, які підготували фахівці обласної бібліотеки для юнацтва імені Бориса Лавреньова. Підготовлені до конкурсу роботи учасники зможуть 15 квітня здати в районні бібліотеки на місцях, а херсонські діти Суворовського району – в бібліотеку ім.Л.Українки, Дніпровського – в обласну дитячу бібліотеку, а Комсомольського району – в обласну бібліотеку для юнацтва ім. Б. Лавреньова.

Пам’ятаймо, що все на землі народжується, живе, але колись її покидає. Залишається тільки пам’ять. Нащадки будуть вдячні всім нам за ту кропітку роботу, яку ми здійснимо, складаючи свій родовід.

Лариса Польська, голова Херсонського обласного

благодійного фонду «Захист»

«Булава» №6 (757) 5 лютого 2009 р.

«Херсонський вісник» №5(966) 5 лютого 2009 р.

Наші останні новини