Екуменічний соціальний тиждень в Україні.

Вер 6, 2010

За повідомленням Львівського порталу, з 4 по 10 жовтня у Львові відбудеться 3-й Екуменічний соціальний тиждень, гостями якого стане низка відомих людей.

Серед відомих гостей – Катерина Ющенко, голова Наглядової Ради фонду «Україна 3000», Мартін Райзер, голова Світового банку в Україні, Молдові та Білорусії, Марк Харді, доктор філософії, директор неприбуткових адміністративних програм університету Нотр Дам, посол Франції в Україні Жак Фор, а також Даніель Карон, посол Канади в Україні. Поділиться своїм досвідом Бернард Шеневез, віце-президент Соціальних тижнів Франції.

У рамках 3-го Екуменічного Соціального  Тижня відбудеться академічна конференція  «Довіра. Відповідальність. Філантропія», на якій акцент робитиметься на діяльності філантропічних організацій в Україні та розвитку філантропії у світі. Обговорюватимуться питання відсоткової філантропії та ефективного законодавства як основи розвитку громадянського суспільства.

За  словами голови секретаріату 3-го Екуменічного соціального тижня Ірини Кітури, усі заходи витримані в «дусі екуменізму» та передбачають якомога ширше залучення громади. «Нове суспільство, об’єднане та згуртоване, філантропічне та небайдуже до потреб ближнього, незалежно від положення в суспільстві, релігійної та національної приналежності – це абсолютно реальна модель взаємодії суспільства», – зазначає координатор Тижня.

Під час Тижня заплановано круглі столи, на яких буде представлено досвід співпраці між церквою та владою, бізнесом та соціальними організаціями, майстер-класи для громадських організацій, представників церков, альтернативні шляхи вирішення конфліктів, партнерство в соціальних ініціативах. Відбудеться також науково-практична конференція «Християнська етика як спосіб виховання молоді».  Також буде обговорено роль ЗМІ у вирішені суспільних проблем і представлено філософію конкурсу «Репортери надії в Україні» відомими українськими журналістами.

Серед інших родзинок – виставки-семінари («Діти та ікона», «Забутий світ»), концерти, візити та виставка соціальних організацій, IV Міжнародний фестиваль родинної творчості «Берегиня», і, звичайно, «День довіри» для молоді, підготовлений спільно з екуменічною християнською спільнотою Тезе.

Однією  з пріоритетних цілей цьогорічного Екуменічного соціального тижня є створення Національної ради ЕСТ та Національної мережі ЕСТ, поштовхом для цього стало побажання учасників 2 ЕСТ з інших міст, які, як і організатори, бачать потребу у розширенні проекту на загальнодержавний масштаб.

Джерело: http://portal.lviv.ua

Наші останні новини