ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!

Лют 16, 2012

Такий заклик отримала нова акція націлена на відродження традиції донорства крові в Херсоні та збір крові для дітей, які проходять лікування в гематологічному відділенні Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні з діагнозом «лейкоз».

Акція триватиме з 28 лютого по 2 березня 2012р.

Ініціаторами акції виступили: Фонд розвитку громади м. Херсона «Захист», Студентський волонтерський рух «Власний вибір» при ХДУ, Станція переливання крові Херсонської області.

Нажаль на сьогодні ситуація із поповнення банку донорської крові носить сумний характер. Про це повідомила співробітникам Херсонського обласного благодійного фонду «Захист» головний лікар Станції переливання крові – Ганна Григорівна Лагутіна. Вона щиро зраділа прояву ініціативи з боку студентської молоді, яка готова прийняти участь в цій благородній справі і виказала сподівання на подальшу співпрацю і створення традиції реалізації таких проектів в місті. Фонд «Захист» в свою чергу прагне залучити до донорства не тільки своїх активних волонтерів, а й активізувати городян та жителів Херсонської області.

Донорство у нашій країні, як правило, стало проблемою хворих та лікарів, а не справою суспільства. Населення недостатньо обізнане у питанні донорства крові у зв’язку з недостатнім висвітленням цієї проблеми. Про гостру потребу донорської крові більшості нашого населення стає відомо лише тоді, коли біда стукає в двері їх дому — близька людина потрапляє на операційний стіл, у дружини тяжкі пологи, дитині необхідна багаторазова гемотрансфузія. Ряд країн спирається на родинне донорство, це також одне із значних джерел поповнення запасів крові. З метою заохочення населення до здачі крові або плазми крові законодавчо передбачені відзнаки та нагороди особам, які беруть активну участь у донорському русі. Донори, які безкоштовно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разів, відповідно до статті 12 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» нагороджуються відзнакою «Почесний донор України». Донорам, які здали кров або плазму крові 100 і більше разів, присвоюється звання «Заслужений донор України». На сьогодні посвідчення «Почесний донор України» мають майже 100 тис. донорів, звання «Заслужений донор України» — 60 осіб. А донору з Дніпропетровська Володимиру Костянтиновичу Ніколаєву, який здав кров та плазму крові більше 500 разів, присвоєно звання «Герой України».

Донорство — єдине джерело одержання алогенної крові. Незважаючи на те що донорство в Україні регламентоване чинними нормативними актами, воно переживає спад, пов’язаний зі складним соціально-економічним станом, погіршенням демографічних показників, значним зменшенням пропаганди донорства у засобах масової інформації, украй незадовільним фінансуванням закладів та установ служби крові.

Жодна людина не має можливості передбачити своє майбутнє, і коли ми стикаємося із тією чи іншою проблемою, тільки тоді ми починаємо шукати причини та засоби її вирішення. Ні хто нам не надасть гарантій, що завтра чи пізніше перед нами не стане проблема пошуку крові у зв’язку із критичним станом здоров’я. Тому ініціатори акції «Здай кров – врятуй життя!» закликають всіх небайдужих прийняти участь у відродженні традиції донорства на Херсонщині.

Наталія Бабій – координатор проекту, менеджер ХОБФ «Захист»

Наші останні новини