Міліція рекомендує перевіряти документи в «складальників на благодійність»

Вер 10, 2014

Працівники Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю обласного управління МВС викривають організації та осіб, які під виглядом благодійності заволодівають коштами громадян

«останнім часом на вулицях міста можна зустріти людей, які видають себе за волонтерів або представників благодійних організацій, які збирають гроші на лікування важко хворих дітей, переселенців із зони АТО, на підтримку Збройних сил України тощо. Міліціонери провели аналіз і збір інформації про діяльність таких осіб, вивчили звернення громадян, інформацію в ЗМІ та мережі Інтернет. Також відпрацьовувалися місця великого скупчення людей, де найчастіше «працює» зазначена категорія громадян: площі, парки, сквери, перехрестя, об’єкти метрополітену», – повідомляє ВЗГ ГУМВС України в Харківській області.

В результаті проведеної роботи було виявлено 5 фактів незаконного збирання грошей гуманітарними організаціями нібито на лікування дітей, привласнення грошових коштів директорами подібних установ.

Також виявлено, що одне з товариств під виглядом Державної благодійної лотереї «спеціалізувалося» на те, що обманював громадян. Міліціонери встановлюють коло осіб, які займалися протиправною діяльністю, і тих, хто постраждав від неправомірних дій, тривають заходи щодо визначення суми завданих громадянам збитків.

За фактами подій проводяться досудові розслідування, відкрито кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) і ст. 203-2 (Заняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України.

У міліції рекомендують перевіряти документи збирача грошей.

«У волонтера повинні бути прибуткові ордери організації, опломбований ящик для збору, офіційний документ, довіреність, що підтверджує його право на збір пожертвувань, документ, що підтверджує особу, положення про цільовою програмою, на яку збираються гроші, телефон керівника, який повинен повідомити, де ви можете ознайомитися зі звітом про витрати», – йдеться в повідомленні МВС.

Джерело

Наші останні новини