ЗА ПРАВА БАТЬКІВ НА ПРОЗОРУ БЛАГОДІЙНІСТЬ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ!

Чер 23, 2016

На сесію Херсонської міської ради 24.06.16 р. винесене питання “Про Порядок прозорого отримання, використання та обліку благодійної допомоги для потреб комунальних закладів освіти Херсонської міської ради”. У намаганні вирішити цю всеукраїнську проблему, прийнявши відповідний регуляторний акт, адже непрозорість використання батьківської благодійної допомоги непокоїть батьків по всій Україні, Херсон – у піонерах. Над розробкою проекту працювала комісія, призначена міським головою В.В.Миколаєнком, у складі депутатів, громадських експертів, представників батьківських комітетів, працівників освіти. Розгляд питання винесено вдруге, на червневій сесії депутати прийняли рішення щодо необхідності доопрацювання документу. Документ доопрацьовано. Тепер очікуємо рішення депутатів.

По суті документа: згідно Закону України “Про благодійність та благодійні організації” при школах БАТЬКІВСЬКИМИ РАДАМИ мають бути створені благодійні фонди, до керівного складу яких не можуть бути включені ані директори освітніх закладів, ані працівники. Фонд повинен функціонувати згідно вимог Закону як юридична особа з відповідною документацією та звітністю. Що матимемо? Кошторис Фонду буде складатися БАТЬКАМИ, виходячи з аналізу бюджетного фінансування (скоріш – недофінансування) задля ясності того, щоб не збиралися батьківськи кошти на те, що профінансовано бюджетом. Друге – всі внески ДОБРОВІЛЬНІ!!! (і це прописано в проекті рішення міської ради) будуть потрапляти не в “чорну” касу школи , а на р/р Фонду у банк. Всі витрати будуть здійснюватися безготівковим рахунком, що дасть можливість проконтролювати витрати батьківської благодійної допомоги. Фонд зобов’язаний звітуватися про надходження та витрати на сайті школи у спеціальному розділі. До речі, наразі експертами з громадськості (Юрій Антощук та Андрій Жнівін) розробляється спеціальний веб-ресурс, який розміщатиметься на сайтах закладів освіти й дасть можливість батькам контролювати роботу Фонду. Коаліція громадських організацій “За права батьків на прозору благодійність у закладах освіти” розробляє методичку для шкільних благодійних фондів, буде їх навчати й консультувати. Наша мета – надати закладам освіти інструмент з благодійної роботи, а батькам – впевненість, що їх кошти йдуть за призначенням, а суми пожертв – обгрунтовані. Ми внесли окремою статтею вимогу щодо недопустимості збору коштів на подарунки вчителям.Тож чекаємо на рішення депутатського корпусу!

А насправді кардинальним вирішенням депутатами міської ради наболілої в Херсоні проблеми тиску на сімейні бюджети повинно стати БЮДЖЕТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ функціонування закладів освіти. Наразі у невикористаному резерві міська рада має більш як 100 мільйонів гривень, до яких ще додадуться ВЖЕ ОЧІКУВАНІ прибутки за результатами півріччя. Тож сказати, що коштів на нормальне фінансування освіти немає, – неправда!!! Може досить говорити на зустрічах з виборцями – ми любимо дітей й вони є нашим майбутнім?!! Треба дати цьому майбутньому нормальні умови за бюджетний кошт, який складається з НАШИХ податків, розпоряджатися якими МИ дали право обраним депутатам!

Лариса Польська, заступник голови
моніторингової комісії Херсонської міської ради
з упорядкування благодійності
у закладах освіти,
голова Фонду громади Херсона «Захист».

Наші останні новини