В ХЕРСОНІ ПРОЙШЛА ПЕРША МОЛОДІЖНА КОМУНІКАЦІЙНА ПЛАТФОРМА МОЛОДЬ TALKS!

Лют 4, 2019

Ми це зробили! В Херсоні пройшла перша Молодіжна комунікаційна платформа Молодь Talks!
Трохи статистики:
– 51 молодих людей;
– 8 представників влади;
– 5 представників організаторського складу;
– 2 учасники старші 35 років;
– 1 представник Програми розвитку ООН;
– 3 кейси блуканини участі;
– 2 спікери діалогових груп;
– 5 презентованих проектів від молоді.

З вітальним словом до учасників завітав Линецький Михайло Валерійович – т.в.о. заступника міського голови, депутат Міської ради. Привітавши молодих людей, закликав активно співпрацювати з владою, адже влада відкрита для молоді.

Стартували з Hard talk. де були озвучені дійсно “гарячі” запитання, що викликали емоційне, але все ж сенсовне обговорення між молоддю та представниками органів влади.

Обговорювали зміни у підході до побудови навчального процесу у вишах, зокрема лунали побажання щодо збільшення практичної частини у навчанні, аби при отриманні диплома ми дійсно мали спеціалістів, які зможуть приступити до роботи у своїй галузі.
Також говорили про те чи існує “молодіжна пенсія”. “У той момент, коли ми побачимо, що вже не маємо спільної мови з молоддю та є великі прогалини у спілкуванні, які ми не можемо подолати, значить, настав час нашої пенсії у молодіжній роботі” — Сергій Жижко, член ХМІГ “Кип’яток”.

Обговорювали можливість співпраці молоді та представників управління культури, адже ідеї+досвід= результат.
На сумнів у тому чи потрібна Молодіжна Рада при Херсонському міському голові, представники новоствореної молодіжної ради розповідали про новий підхід у праці дорадчого органу, завдяки якому він стане ефективним і успішним, аніж МР попередніх каденцій.

“Спочатку ми фокусуємось на підвищенні компетенцій наших представників, а вже потім плануємо заходи на рік” — Людмила Лук’янова, голова МР.
Говорили про те, як затримати молодь у місті та що заважає процесу розвитку молодіжного руху. Одна із найчастіше озвучуваних проблем — відсутність системного підходу у даному питанні.

Важливою частиною заходу, стала “Блуканина участі”, де молоді люди мали змогу поблукати коридорами органів влади та дізнатися на практиці, як їм треба діяти, куди звертатися, в якому порядку, для того, щоб реалізувати свої проекти.

Відпрацьовували покроковий механізм участі на прикладі трьох кейсів: створення молодіжного центру, проведення Дня вуличної музики та адвокаційна компанія розробки велоінфраструктури у місті. У рамках кожної теми молодь поспілкувалася з людиною, що особисто брала участь у реалізації кейсу чи є експертом у даному питанні та може поділитися власним досвідом. Молодь запропонувала альтернативні шляхи реалізації проектів.

Далі наші учасники розділилися на підгрупи та мали змогу взяти участь у діалогових групах:

– “Участь молоді в процесах прийняття рішень: практика та досвід малих громад Херосонської області”, Оксана Глєбушкіна (виконавча директорка ГО “Громадський центр “Нова генерація”);
– “Громадськість і влада. Партнерство заради розвитку на прикладі м. Вінниця”, Максим Студілко( директор з розвитку ВОПО “Джерело надії”).

Завершили розповіддю Наталі Ярової (начальниця відділу з питань сім’ї та молоді Управління молоді та спорту Херсонської міської ради)про можливості реалізації проектів молоді в рамках Міської програми “Молодь Херсона” 2015/2020.

Наші активні учасники також презентували свої проекти, які будуть підтриманні Управлінням молоді та спорту.
– Проект “Romance science” метою якого популяризація науки та надати можливість для розвитку суспільства, саморозвитку та самомотивації.
– Проект “Розмалюй настрій” – створення яскравих культурних об’єктів у місті, шляхом зображення соціальних та історичних малюнків.
– Проект “Квест по хартії” – ознайомлення молодих людей з таким інструментом як Європейська хартія про участь молоді.
– Проект “А де Батл?” – міжуніверистетські дебати, розвиток ораторської майстерності та вміння переконувати.

До нас завітали предстаники громадської організації “Крок Молоді” та презентували свій проект “Мурали Херсона” та створення в місті скейт парку, над яким вони плідно працюють.

Фонд громади м.Херсон “Захист” дякує всім за участь та допомогу!

Це наш новий формат, але хочемо, щоб діалог молоді і влади відбувався постійно. Молодь закликаємо бути ще активнішою та ініціативною. Владу закликаємо бути відкритими та доброзичливими!

До нових зустрічей!

Фото – Олександр Андрющенко (https://www.facebook.com/alexander.andryushchenko)

*Проект впроваджується Фонд громади міста Херсон “Захист” у рамках проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

#ПРООН #UNDP #Молодь #громадянськаосвіта

Наші останні новини