проєкт «Надання можливостей молоді для забезпечення примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню»

Бер 10, 2021

 

Назва проєкту: «Надання можливостей молоді для забезпечення примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню» серед закладів загальної середньої освіти Херсонської, Волинської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Тернопільської, Черкаської областей.

Проєкт спрямований як на сприяння розбудови миру / пом’якшення наслідків нинішнього конфлікту, так і на запобігання нових потенційних конфліктів. З одного боку, учням і вчителям показується конкретний вихід із ситуації насильства в школах, що часто спричиняється травмами молодих людей з окупованих територій, і вони матимуть можливість самостійно мирно вирішувати конфлікти. З іншого боку, заходи проєкту в цілому сприяють розвитку культури мирного врегулювання конфліктів / співпраці, щоб внести вклад в зниження нинішньої схильності до насильства, особливо серед молодого покоління, і зміцнити здатність українського суспільства жити в мирі в довгостроковій перспективі.

Мета проекту – сприяти школам у розвитку миробудування та медіації шляхом поширення культури мирного вирішення конфліктів у дітей та молоді.

Цільова аудиторія

Дирекція та вчителі; учні віком 14-16 років; батьки; організації громадянського суспільства.

Заплановані заходи:

 • На проєктний рік будуть відібрані 8 миротворчих шкіл (1 школа на область в Херсонській області будуть створені 2 школи), де будуть організовані хаби миру з метою створення дружнього до дітей простору, який буде дієвим до завершення проєкту та буде підтримкою для молоді у проведенні заходів для попередження насильства. Для цього у кожній школі миру будуть облаштовані загалом 16 дружніх для дітей просторів (1 на школу) для проведення подальших тематично схожих тренінгів для тренування життєстійкості та розбудови миру (створені за підтримки місцевих та міжнародних організацій);
 • Протягом проєктного року у кожній школі миру проводяться 2 дводенні тренінги з питань миру для учнів на теми 1) Трансформація конфлікту та медіація та 2) соціальна цілісність (інтеграція та інклюзія, ненасильницька комунікація, права дітей) за підтримки існуючих соціальних центрів, за допомогою яких надається підтримка близько 800 дітям та молоді. Представники громадянського суспільства виступають в ролі тренерів, діючим соціальним центрам надається підтримка для розвитку;
 • За проєктний рік у кожній школі миру проводяться 2 дводенні воркшопи для вчителів, включаючи керівництво школи, на теми: 1) Трансформація конфлікту та медіація (ненасильницьке розв’язання конфліктів, медіація в школах, включаючи методичні тренінги за інтерактивними, орієнтованими на дітей навчальними методами ) та 
 • 2) Соціальна єдність (інтеграція та інклюзія, мобінг, права дітей). Воркшопи проводяться для близько 800 вчителів та керівників шкіл миру та вчителів та керівників інших шкіл відповідних областей у співвідношенні 2:1.
 • 1 спільний 6-денний табір на проєктний рік, в якому братимуть участь по 10 школярів із усіх 7 проєктних областей, проводитиметься в одній проєктній області, організований школами миру на базі креативного конкурсу на тему розбудова миру (постери, відео): молодь спілкується зі своїми однолітками, обмінюється ідеями і досвідом щодо культурної, соціальної і географічної різноманітності України. Це допомагає зрозуміти позицію іншої сторони (найважливіша передумова врегулювання конфліктів відповідно до принципів медіації). Крім того, це допомагає зменшити упередження і розвинути почуття єдності – важливу передумову здатності суспільства до досягнення миру.
 • На проєктний рік та проєктну область – по 1 регіональній зустрічі в інтерактивному дискусійному форматі (відкриті дискусії круглого столу, подіумна дискусія) для вчителів, місцевих громадських організацій та представників місцевої влади/ дитячих та сімейних служб (по 40 учасників на кожну із 14 регіональних зустрічей) на теми ненасильницького вирішення конфліктів, медіації, мобінгу за участі експертів та вчителів, що пройшли відповідне навчання в тренінгах.
 • На проєктний рік 1 всеукраїнський захід випускників шкіл миру для вчителів, керівників шкіл та учнів: у 2021 році по 5 представників 4 шкіл миру нинішнього проєкту / у 2022 році по 4  представники 4 шкіл миру, що брали участь у попередньому проєкті, і  16 шкіл миру 2021/ 2022  відвідають одноденний захід у Києві з метою обміну досвідом, створення мережі і розробки стратегій співробітництва шкіл миру в майбутньому (частина 1: ярмарок і дискусії, частина 2: робочі групи з різних аспектів подальшої роботи).
 • Супутнє наукове дослідження конфліктних тенденцій / характеристик і наслідків роботи в рамках проєкту для шкільних громад шкіл миру.
 • 1 всеукраїнська інформаційна кампанія на тему розбудови миру.

Підтримка 

Фонд громади міста Херсон “Захист” та ВГО «Поруч» та    надаватиме Школам Миру постійну консультаційну, організаційну, методичну та експертну підтримку, а також:

 • матеріали для оздоблення приміщення класу Миру;
 • оснащення меблями, технікою, наочними та методичними матеріалами;
 • витрати на проведення заходів;
 • навчальна поїздка групи підлітків  в інші міста.

Проєкт реалізується Благодійною організацією “Фонд громади міста Херсон “Захист” та Всеукраїнською громадською організацієб “Поруч” у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини та фінансується Інститутом Міжнародних Зв’язків та Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини 

#школамиру #поруч #ФондЗахист #ChildFundDeutschland #Poruch #ZakhystKherson

Наші останні новини