Емоційно-психологічний стан херсонців

Лис 24, 2023

Ключові результати

Фізичний стан більшості жителів Херсона характеризується як задовільний або скоріше хороший. Середня оцінка за 5-бальною шкалою — 3.15 бали, варіативність відповідей 26%, отже розподіл відповідей досить однорідний. Проте у помітної долі респондентів (37%) виникає суб’єктивне відчуття щодо погіршення їхнього фізичного стану у порівнянні з попереднім місяцем. Херсонці, які виїхали з міста, почувають себе фізично дещо краще за тих, хто залишився в місті або повернувся (середні оцінки відповідно 3.27 і 3.06). Помітно частіше погіршення фізичного стану порівняно з попереднім місяцем відзначають містяни, які зараз перебувають у Херсоні.

 

Емоційно-психологічний стан жителів Херсону оцінюється переважно як задовільний, середня оцінка за 5-бальною шкалою складає 2.69 бали (варіація 30%). Більшість респондентів вважає, що їхній емоційно-психологічний стан за останній місяць змінився, більше половини (52%) відзначає, що в гірший бік. Дещо гірше оцінюють свій емоційно-психологічний стан містяни, які зараз перебувають у Херсоні, порівняно з тими, хто виїхав з міста і досі не повернувся (середні оцінки відповідно 2.66 і 2.73). Про погіршення емоційно-психологічного стану за останній місяць кажуть 55% тих , хто зараз в Херсоні, і 47% серед тих, хто зараз в інших областях України або за кордоном.

Оцінки емоційно-психологічного та фізичного стану респондентів тісно пов’язані, часто оцінюються приблизно на однаковому рівні (кореляція становить 0.545). Учасники опитування, які відзначають протягом останнього місяця погіршення емоційно-психологічного стану, з високою ймовірністю помічають одночасно й погіршення фізичного стану (кореляція дорівнює 0.63).

На емоційно-психологічний настрій впливає відчуття небезпеки, яка для 34% респондентів існує навіть вдома, особливо для тих, хто зараз залишається в Херсоні (серед них 48% не почуваються вдома безпечно). Ще більш небезпечно перебувати в Херсоні у громадських місцях та закладах, або просто неба на вулиці. Херсонці, які зараз не в місті, відчувають себе порівняно у більшій безпеці.

 

Ознайомитись з повним звітом за результатами дослідження ви можете завантаживши його:

Долучайтесь до нових опитувань  на платформі Почути громаду Херсона 
Ваша думка важлива!

Дослідження проведено БО «Фонд громади міста Херсон «Захист» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Зміст продукту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом з обов’язковим посиланням на джерело.

Наші останні новини