Про благодійництво та благодійні організації

Лют 19, 2011

17 лютого Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності підтримав законопроект «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343) і рекомендував розглянути документ у першому читанні на сесії ВРУ.

І хоча висновок Головного науково-експертного управління апарату ВРУ був негативний, представникам громадськості та автору законопроекту – депутату Олександру Фельдману – вдалося переконати членів комітету підтримати документ.

За підтримку проекту закону проголосували Петро Ющенко, Василь Деревляний, Володимир Яворівський, Вікторія Дем’янчук. Не підтримали законопроект Михайло Косів і Ярослав Кендзьор.

На необхідності швидкого ухвалення законопроекту «Про благодійництво та благодійні організації» (№6343) наголосили представники благодійних фондів:

  • Олександр Максимчук (голова правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»),
  • Андрій Васькович (президент Міжнародного благодійного фонду «Карітас-Україна»),
  • Віктор Лях (голова Правління Українського форуму благодійників).

Як зазначив Максим Лациба (керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень), робоча група готова розглянути всі поправки до законопроекту і по можливості врахувати при підготовці законопроекту на друге читання.

Наразі завдання №1 – внесення законопроекту «Про благодійництво та благодійні організації» (№6343) на розгляд сесії Верховної Ради.

Нагадаємо, що проект Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343) був розроблений за участю Українського незалежного центру політичних досліджень і Мережі розвитку європейського права та поданий народними депутатами Юлією Льовочкіною, Олександром Фельдманом, Олегом Зарубінським та Лесею Оробець.

Законопроект має на меті забезпечити сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій, захисту прав благодійників та набувачів благодійної допомоги. Це дозволить залучити більшу кількість громадян та бізнес-кампаній до вирішення суспільно важливих проблем.

Зазначимо також, що експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, Центру громадської адвокатури та Мережі розвитку європейського права не погоджуються із зауваженнями ГНЕУ, які несуть негативні наслідки для благодійної діяльності та дискримінацію для благодійних організацій. Висновки ГНЕУ не сприяють підвищенню прозорості благодійної діяльності та залученню додаткових ресурсів.

Короткий коментар та рекомендації до висновку ГНЕУ на проект Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343) дивіться за цим посиланням.

Наші останні новини