Онлайн-волонтерство: декілька порад, як приносити користь людям на відстані

Вер 11, 2014

Напередодні Дня програміста, який святкують цього року 13 вересня, ГУРТ пропонує низку способів, як допомогти суспільству, не відходячи від монітора.

У світі, де роль цифрових технологій щодня зростає, необов’язково бути фізично присутнім, щоб зробити добру справу. Можливостей змінити світ на краще безліч, особливо, якщо ви володієте іноземною мовою (майже 100 відсотків бірж онлайн-волонтерства використовують англійську, – авт.).

Для початку подумайте, які послуги ви можете надати іншим  і чи можете ви робити це дистанційно

Перше, що спадає на думку при словах онлайн-волонтерство, – створення сайтів чи написання програм. Тож якщо ви володієте цими навичками, то завше зможете використати їх на користь суспільства.

Втім, на цьому можливості для віддаленого волонтерства не закінчуються. Мрієте про журналістську або літературну творчість,  досконало знаєте правопис? Можете допомогти з написанням грантів, прес-релізів, редагуванням текстів, спробувати свої сили в суспільній журналістиці.

Ви юрист? Громадськість потребує ваших консультацій. Викладач? Залежно від спеціалізації можете провоити безкоштовні вебінари, заняття через скайп чи створювати онлайн-курси. Вільно володієте іноземною мовою? Є безліч текстів, що потребують перекладу.

Крім того, ви можете координувати діяльність інших, допомагати з аналізом, обробкою інформації, створенням або веденням баз даних.

Відштовхуйтесь від власних інтересів

Визначившись із тим, яку послугу можете запропонувати, подумайте, яка сфера діяльності вам найближча і в якій організації ваші вміння будуть корисними. Головний плюс онлайн-волонтерства в тому, що ви можете співпрацювати з ініціативами по всьому світу, тож обов’язково знайдете ту, місія та потреби якої ідеально підходитимуть саме вам.

Якщо ви вже знаєте організацію, в якій хочете працювати, зверніться безпосередньо туди. У випаку ж, якщо ви ще не визначилися, кому запропонувати свої таланти, спробуйте пошукати за допомогою наступних сайтів.

https://www.onlinevolunteering.org  (англ., франц., ісп.) – сайт волонтерів ООН, поєднує активістів та організації, що працюють у сфері сталого розвитку суспільства. На ресурсі можливий пошук ГО за трьома критеріями – типом завдань, що треба виконувати, сферами діяльності організації та її місцезнаходженням.

http://www.volunteermatch.org (англ.) – одна з найкращих бірж онлайн-волонтерства. Має приємний дизайн, дозволяє пошук за сферами діяльності, локацією організації тощо.  Можна знайти як онлайн, так і оффлайн волонтерські можливості.

http://www.e-volunteering.eu (польськ., англ.) – сайт польської громадської організації Fundacja Dobra Sieс, що у 2012 році досліджувала онлайн-волонтерство як явище. Використовуючи базу даних порталу, можна довідатися про цікаві веб-проекти. Крім того, тут перераховані можливі завдання для віддаленої співпраці й викладені історії роботи в мережі Інтернет як окремих активістів,  так і  організацій.

Дистанційне волонтерство: для кого це

Віддалене волонтерство має чимало переваг. Його гнучкий графік  чудово підійде тим, хто страждає від браку часу, віддалений характер – родинам із малими дітьми, людям із особливими потребами. Онлайн-волонтерство дозволяє взяти участь в ініціативах поза межами свого населеного пункту,  долучитися до міжнародних громадських організацій. Крім того, пошук в мережі Інтернет – це чудовий спосіб знайти й «традиційне» оффлайн-волонтерство.

Онлайн-волонтерство: особистий досвід

З проханням розповісти про власні враження від віддаленої співпраці ми звернулись до редактора-волонтера ГУРТа Анжеліки Клайзнер.

«Мені завжди подобалося вдосконалювати тексти. Однак шукати роботу, пов’язану з редагуванням, я не наважуюся, оскільки не маю філологічної освіти. А діяльність в ГУРТі дала мені можливість спробувати себе в цій сфері, я займаюся улюбленою справою і, до речі, досить успішно.

Які плюси такого співробітництва? Я відношуся до тієї переважної частини інтернет-користувачів, які зазвичай переглядають лише заголовки та перші абзаци статей та інтерв’ю. А при редагуванні мені доводиться перечитувати тексти двічі й тричі та на 100 відсотків занурюватися в розглядувані запитання.

Як я стала віддаленим редактором? Як і всі: надіслала резюме, виконала тестове завдання, побачила його на ГУРТі. А за місяць – ще одне тестове завдання, оскільки не всі літературні редактори виконували свою роботу якісно. Хвилювалася, що це саме я не відповідаю рівню ГУРТа, але мене залишили в команді. Тим не менш, не припиняю вдосконалюватися, заглядаю в словники, підчитую правопис та завжди запитаю про якість роботи в менеджерів. Нині вже маю близько 50 відредагованих статей, інтерв’ю та перекладів і чекаю на нові тексти!», – розповіла нам Анжеліка.

При підготовці статті використано матеріали з сайтів 1 та 2 (англ.).

Наші останні новини